Artmur Konserwacja sgraffito Renowacja sgraffito

Renowacja i konserwacja


Nasze realizacje:

Renowacja i konserwacja sgraffito ołtarza i drogi krzyżowej w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Gdyni. Sgraffita miały liczne popękania, odspojenia i zabrudzenia. W celu renowacji i konserwacji zostały one podklejone, uzupełniono ubytki i odświeżono wierzchnią warstwę przez co nabrały intensywności takiej jak zaraz po ich wykonaniu w latach 70-tych.

Przed renowacją sgraffito: Artmur - renowacja i konserwacja sgraffito przed
Po renowacji sgraffito: Artmur - renowacja i konserwacja sgraffito po
Renowacja i naprawa sgraffito (rytych tynków) wykonanego w latach 50-tych na budynku X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku na ul. Stołecznej 6, zrealizowana przez naszą pracownię. Sgraffito miało liczne pęknięcia, część zaprawy ze sgraffito odpadła. Konserwacja polegała na uzupełnieniu fragmentów, które odpadły i wypełnieniu pęknięć. Sgraffito zostało również wyczyszczone i odświeżona została jego kolorystyka.

Przed renowacją sgraffito:


Po renowacji sgraffito:
Renowacja uszkodzonych i źle wykonanych sgraffit z lat 90-tych XX wieku, zrealizowana przez naszą pracownię, a znajdujących się w wieczerniku Klasztoru Zakonu Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie. Sgraffita miały znaczne odspojenia na dużych powierzchniach, część zaprawy odpadła. Konserwacja polegała na podklejeniu odspojonej zaprawy zastrzykami podtynkowymi i na uzupełnieniu fragmentów, które odpadły lub nie nadawały się do podklejenia.

Artmur - Renowacja i konserwacja sgraffito w wieczerniku Klasztoru Zakonu Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja sgraffito w wieczerniku Klasztoru Zakonu Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja sgraffito w wieczerniku Klasztoru Zakonu Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja sgraffito w wieczerniku Klasztoru Zakonu Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja sgraffito w wieczerniku Klasztoru Zakonu Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja sgraffito w wieczerniku Klasztoru Zakonu Paulinów na Jasnej Górze w CzęstochowieRenowacja dzieł sztuki wykonanych w innych technikach:


Renowacja malowidła wykonanego w połowie XX wieku, zrealizowana przez naszą pracownię, a znajdującego się w zakonie Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie. Malowidło było popękane, powstały odspojenia, malowidło uległo przez lata mocnemu zabrudzeniu. Konserwacja polegała na podklejeniu odspojonej warstwy zastrzykami podtynkowymi, na usunięciu pęknięć, oczyszczeniu malowidła i naniesieniu nowej warstwy kolorystycznej (odwracalnej).

Artmur - Renowacja i konserwacja malowidła w zakonie Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja malowidła w zakonie Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja malowidła w zakonie Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja malowidła w zakonie Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja malowidła w zakonie Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie Artmur - Renowacja i konserwacja malowidła w zakonie Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie


Konserwacja zabytków - wnętrza Bazyliki katedralnej Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie.Liczna renowacja uszkodzonych obrazów sztalugowych.

Telefon: 690677769

E-mail: kontakt@artmur.com.pl


Skorzystaj z formularza

Treść wiadomości
Imię, nazwisko
E-mail
   

Zapraszamy do kontaktu


Telefon: 690677769

E-mail: kontakt@artmur.com.pl

Skorzystaj z formularza

Treść wiadomości
Imię, nazwisko
E-mail