Pracownia rzemieślnicza
tynków wapiennychNaturalne, zdrowe, ekologiczne, trwałe

E-mail: kontakt@artmur.com.pl

O nas

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej pracowni rzemieślniczej, która specjalizuje się w wykonywaniu naturalnych tynków wapiennych.
Nasza oferta skierowana jest do klientów, którzy:
- cenią swoje zdrowe,
- pragną w swoim otoczeniu tylko naturalnych materiałów,
- doceniają rozwiązania, które sprawdzają się od setek lat,
- dostrzegają piękno w starych technikach budowlanych.

Tynki wapienne wykonujemy na terenie województwa podlaskiego, szczególnie chętnie wykonujemy realizacje w miejscowościach Białystok, Suwałki, Łomża, Bielsk Podlaski, Augustów, Hajnówka, Łapy, Siemiatycze, Zambrów, Grajewo, Sokółka, Wasilków, Wysokie Mazowieckie, Supraśl, Czarna Białostocka, Michałowo, Gródek, Krynki, Tykocin, Mońki

Oferta

Tynk wapienny to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących zdrowego i ekologicznego wykończenia wnętrz, jak również materiału na pokrycie ścian elewacyjnych. Dzięki swoim właściwościom, tynk wapienny pozwala na regulację wilgotności powietrza w pomieszczeniu, co wpływa pozytywnie na komfort i samopoczucie osób przebywających w budynku. W przeciwieństwie do syntetycznych tynków, cementu i gipsu, tynki wapienne charakteryzują się nie tylko naturalnym wyglądem, ale również zdrowymi właściwościami. Dzięki nim, powietrze w pomieszczeniach jest oczyszczone z toksyn, a ściany oddychają i nie pojawiają się na nich grzyby czy pleśń. Oferujemy szeroki wybór kolorów i faktur, dzięki czemu tynk wapienny może być dopasowany do indywidualnych potrzeb i gustów klienta. Wszystkie prace wykonujemy z najwyższą starannością i dokładnością, aby zapewnić naszym klientom pełną satysfakcję z efektów końcowych.

Zaprawa wapienna

Tynki wapienne zakładamy z zaprawy wapiennej, której jesteśmy jednocześnie producentem. Nasza zaprawa, której receptura jest taka sama jak setki lat temu, w 100% składa się z ekologicznych, naturalnych materiałów! Taką zaprawą tynkowano pałace, dwory i kościoły, które stoją i zachwycają do dziś. Na rynku jest dużo zapraw opartych na sztucznych i szkodliwych składnikach. Nasza zaprawa wapienna jest pozbawiona szkodliwych substancji.

Tynki wapienne a zdrowie

Mają bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Tynk wapienny 'oddycha", przez co optymalnie reguluje wilgotność w budynku. Poprzez swoją paroprzepuszczalność zapewnia dobry mikroklimat pomieszczeń. Dodatkowo naturalny skład zaprawy powoduje, że tynk jest odporny na grzyby, pleśnie, mikroorganizmy, bakterie, pierwotniaki, glony i owady.

Trwałość tynków wapiennych

Trwałość oceniana jest na kilkaset lat, świadczą o tym tynki wapienne na budynkach zabytkowych, które przetrwały do obecnych czasów. Polecane są również do wilgotnych pomieszczeń, ponieważ mają zdolność usuwania wilgoci z budynku. Tynki wapienne potrafią maskować pękające ściany. Dzięki swojej sprężystości reagują na ruchy murów i trudniej pękają.

Ciepło tynków wapiennych

Ściany wykończone tynkiem wapiennym mają dobą izolacyjność cieplną, czyli trzymają ciepło w pomieszczeniach.

Piękne ściany

Wygląd naturalnych tynków wapiennych kojarzy się oglądającemu z budynkami o wysokim prestiżu, jak pałace, dwory i inne obiekty o ważnym przeznaczeniu. Ręczne nakładanie zaprawy wapiennej i jej ręczne zacieranie drewnem powoduje, że ściana ma piękną fakturę i delikatny wzór. Ściana nie jest idealnie równa jak płyta kartonowo-gipsowa, ale zawiera nierówności wynikające z ręcznego formowania tynku wapiennego. Dzięki temu widać ręczną pracę rzemieślniczą oraz jakość naturalnego materiału.

Na jakie ściany tynk wapienny

Tynk wapienny można kłaść na ściany wewnątrz i na zewnątrz budynków. Mogą to być pomieszczenia suche jak salony, sale, pokoje, korytarze, jak również w tych o dużej wilgotności jak łazienki, kuchnie, piwnice. Na ścianach zewnętrznych tynk wapienny jest odporny na deszcz, łatwo się przesusza i przewietrza, nie gromadząc w sobie wilgoci.

Obiekty zabytkowe

Nakładamy naturalne tynki wapienne także na ściany w budynkach zabytkowych (pałacach, dworach, zamkach, kościołach, kamienicach). Tynk wapienny kładziemy zgodnie z wymogami konserwatorskimi. Zaprawy wapienne nakładamy na ściany starodawnymi technikami, zacierając je ręcznie za pomocą drewnianych przyrządów.

Galeria

Naturalny tynk wapienny we wnętrzach i na zewnątrz budynków

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego.

Prześlij nam zapytanie o wycenę wykonania tynków wapiennych

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.
Wysyłając zapytanie lub prośbę o wycenę
na adres e-mail kontakt@artmur.com.pl
prosimy o podanie rozmiarów ścian, z jakiego materiału jest
wierzchnia wartwa ściany na którą ma być nakładany tynk
oraz miejscowości w której budynek się znajduje.
Odeślemy wycenę możliwie szybko.

Zapraszamy na strony:
Producent naturalnych zapraw wapiennych
Renowacja ścian ceglanych

Skorzystaj z formularza


Treść wiadomości  
Imię, nazwisko
Twój e-mail
   

Wypełniając powyższy formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Tynki wapienne. Zgody udzielasz dobrowolnie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym momencie możesz wycofać udzieloną zgodę.