Artmur Malarstwo iluzoryczne Malarstwo iluzyjne

Malarstwo iluzjonistyczneMasz pomieszczenie lub ścianę, w której brakuje Ci okna? Chciałbyś, aby za nim roztaczał się przepiękny widok? Za pomocą malarstwa iluzjonistycznego spełnimy Twoje marzenie. Malarstwo iluzyjne to sposób malowania wywołujący złudzenie, że przedstawiony obraz jest rzeczywisty. Malarstwo iluzoryczne jest szczególnie popularne na basenach i w klubach.

Obrazy wykonujemy bezpośrednio na ścianie lub na płytach (możliwość przeniesienia i zamontowania malowidła na innej ścianie).

Nasze realizacje:

Artmur - Malarstwo iluzyjne w Centrum konferencyjnym Artmur - Malarstwo iluzjonistyczne w klubie golfowym Golflim w Hotelu Marriott w Warszawie


Realizacja malarstwa iluzyjnego zaprojektowana i wykonana przez naszą pracownię na basenie w Centrum konferencyjnym.

Malarstwo iluzyjne w Centrum konferencyjnym


Realizacja malarstwa iluzyjnego zaprojektowana i wykonana przez naszą pracownię w klubie golfowym Golflim w Hotelu Marriott w Warszawie.

Malarstwo iluzjonistyczne w klubie golfowym Golflim w Hotelu Marriott w WarszawieTelefon: 690677769

E-mail: kontakt@artmur.com.pl


Skorzystaj z formularza

Treść wiadomości
Imię, nazwisko
E-mail
   


Malarstwo iluzjonistyczne

Magiczne malarstwo iluzoryczne, które można podziwiać w starych willach i mieszczańskich kamienicach, wzbudza wielkie uznanie i staje się coraz bardziej popularne. Ponowne "odkrycie" sztuki malarstwa iluzorycznego ujawnia, jak bardzo drzemie w nas potrzeba nadania indywidualnego charakteru miejscu, w którym mieszkamy. Nie jest to zresztą przywilej naszych czasów; starożytne cywilizacje od Persów po Egipcjan, kreteńska, pozostawiły po sobie liczne świadectwa w postaci malowideł iluzyjnych. Również u starożytnych Rzymian zdobnictwo tego typu było bardzo popularne: lubiano tematy o charakterze naturalistycznym i fantastycznym, ukazujące wrodzone umiłowanie natury. Natomiast artyści odrodzenia zainicjowali malowanie z większym poczuciem rzeczywistości, rozwijając stosowanie perspektywy dającej zadziwiające efekty trójwymiarowości. Do dziś można podziwiać niezrównany artyzm malarstwa iluzjonistycznego w willach weneckich czy na kamienicach rzymskich. W XVIII wieku, epoce mieszczańskiej, wnętrza były bardziej intymne, co pociągało za sobą zdobienia bardziej dyskretne, powściągliwe i wyrafinowane, co nie znaczy mniej efektowne! Jednak tym, co zawsze charakteryzowało sztukę trompe l'oeil było zachowanie naturalnych wymiarów malowanych przedmiotów. Nasze podświadome postrzeganie jest bardzo dobrze rozwinięte i złudzenie nie byłoby skuteczne, gdyby były malowane w nieprawdziwych wymiarach. Dziś nasze mieszkania nie składają się z obszernych salonów. Tym bardziej mamy ochotę na stworzenie naturalnego pejzażu, pięknego ogrodu lub malowidła perspektywicznego. Ponadto naścienne malarstwo iluzyjne trompe l'oeil pozwala "powiększyć" otaczającą nas przestrzeń i nadać nowy wygląd naszym ciasnym kątom. W każdym domu znajdą się miejsca do malarstwa iluzjonistycznego, ważne tylko, aby odpowiednio je wkomponować, zachowując harmonię z istniejącymi strukturami wnętrza.

Zapraszamy do kontaktu


Telefon: 690677769

E-mail: kontakt@artmur.com.pl

Skorzystaj z formularza

Treść wiadomości
Imię, nazwisko
E-mail